załoga kombinatu

bruno aleksander kieć

tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst

igor skrzyczewski

tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst

Artur Beling

tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst

Światosław Karwat

tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst
tekst

dołącz do nas

Już dawno Fundacji udało się udowodnić, że nawet wbrew przeciwnościom można tworzyć ciekawe imprezy, które pomagają w kreowaniu wizerunku miejsca w którym się mieszka jako atrakcyjnego kulturalnie i turystycznie. Możliwe jest sprawienie, by „działo się”, by miasto stawało się artystycznie coraz bardziej żywe. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś istotnego – dla własnej satysfakcji, autopromocji czy kultury w mieście; jeśli uważasz, że Twój pomysł jest oryginalny, ciekawy i godny uwagi – skontaktuj się z nami. Być może Twój udział w Fundacji, będzie czymś niezwykłym dla Ciebie, dla Nas, a przede wszystkim dla potencjalnego odbiorcy Twojego dzieła.

sztuka kultury

Środowego wieczoru, 12 listopada, w klubie „4 Róże dla Lucienne” Kombinat Kultury zainicjował cykl spotkań pod nazwą „Sztuka Kultury”. Podczas pierwszego wydarzenia goście obecni w klubie mieli okazję posłuchać koncertu Elżbiety Dębskiej.
Komu nic nie mówi ta osoba, najlepszą reklamą artystki jest jej artystyczne CV, w którym zapisaną ma współpracę z Maciejem Zembatym. Wieczór został wypełniony kompozycjami Janis Joplin, Leonarda Cohena oraz własną twórczością Eli. Podczas półtoragodzinnego występu artystce towarzyszył na scenie gitarzysta Waldemar Drążę. Widzowie usłyszeli takie utwory jak „Maleńka, nie wolno się żegnać w ten sposób” , „Okno” , „Tańcz mnie po miłości kres”, „Słynny niebieski prochowiec „ czy „Hallelujah” z Cohenowskiego repertuaru. Przywołana już Janis Joplin pojawiła się poprzez takie utwory jak kultowe „Cry baby” i „Mercedes benz”. Spoiwem łączącym na tym koncercie Joplin i Cohena był Maciej Zembaty, którego teksty (polskie przekłady oryginałów) były wyśpiewywane przez rewelacyjną „dykcyjnie” Elę Dębską.

Koncert Eli Dębskiej w 4 Różach

Artystka zaśpiewała także własne kompozycje - choćby „Podobam się mu” i „Odeszła”. Publiczność początkowo z lekką nutką niedowierzania nagradzała brawami wykonawców, jednak po autorskich interpretacjach utworów Joplin Ela zawładnęła zielonogórzanami. Oprócz dykcji Dębskiej, na uwagę zasługuje również wieloaspektowy głos artystki, która sprawdza się zarówno w delikatnych, melancholijnych balladach, jak i piosenkach z pogranicza rocka i bluesa. Doskonałym towarzyszem okazał się gitarzysta, który robił piękne muzyczne tło (w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu), które dodawało głębi artystycznego przekazu. Eli pozostaje życzyć więcej własnych kompozycji, które mogłaby zawrzeć na swoim w pełni autorskim krążku. Stylu i warsztatu nie trzeba jej życzyć, o czym przekonali się słuchacze zgromadzeni w klubie 4 Róże dla Lucienne.

Łukasz Kalinowicz


nagrody dla kk

2005 rok:
Róże Jazz Festival - Kociołek Kulturalny za Wydarzenie Kulturalne Roku;
Róże Jazz Festival wraz z Latem Muz Wszelakich - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny;
Filmowa Góra - Kociołek Kulturalny za Najlepszą Imprezę Masową Roku;
Filmowa Góra wraz z Latem Muz Wszelakich - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

2006 rok:
Róże Jazz Festival - Kociołek Kulturalny za Najlepszą Imprezę Masową Roku;
Filmowa Góra - Kociołek Kulturalny za Wydarzenie Kulturalne Roku.

2007 rok:
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za Lubuski Turystyczny Produkt Roku.

2008 rok:
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Gazety Lubuskiej za Turystyczny Hit Lata;
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za Lubuski Turystyczny Produkt Roku;
Europejskie Ogrody Sztuki - I miejsce w konkursie Ligii Inicjatyw Obywatelskich.

kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl