3
4

spd 2012

bawiło się z nami ponad 10 tys. dzieci

W atmosferze pierwszych dni jesieni Strefa Przyjazna Dzieciom zamknęła swoje bramy. Dla większości zielonogórzan stała się pozytywną cząstką naszego deptaka Przez prawie dwa miesiące powodowała uśmiech na twarzach dzieci. Usytuowana pomiędzy ogródkiem klubu 4 Róże dla Lucienne i zielonogórskim Ratuszem była dostępna dla wszystkich bezpłatnie. W trakcie swojego bytu gościła ponad dziesięć tysięcy dzieci i ich rodziców. Już w pierwszych dniach to miejsce stało się atrakcyjne i lubiane zarówno przez naszych milusińskich jak i dorosłych. Stała się miejscem, w którym piękno Starówki połączono z bezpieczną zabawą i uśmiechem, co znacząco ożywiło przestrzeń i wpłynęło na wizerunek miasta Zielona Góra.

zapewnialiśmy różnorodne atrakcje

W Strefie znajdowały się liczne kolorowe gry planszowe- między innymi strategiczne, logiczne i wielkoformatowa gra edukacyjna przybliżająca historię oraz kulturę Zielonej Góry. To tu była możliwość wspólnej rodzinnej zabawy. W strefie znajdowały się się również zabawki, układanki np. logiczne, rozwijające pamięć i wyobraźnię dzieci, zabawki przeznaczone niemal dla każdej grupy wiekowej. Był dmuchany, kolorowy, duży zamek z piłeczkami oraz mini plac zabaw- ślizgawki. W strefie było miejsce wyznaczone do kolorowania, malowania- zajęć manualnych, zabaw przy stolikach z innymi dziećmi. Dzięki sponsorowi Satmania dzieci miały okazję oglądać bajki.

hitem były pikniki tematyczne

Od 14 lipca w każdą sobotę odbywały się pikniki tematyczne. Pierwszy pod hasłem "bal przebierańców na deptaku". Tego dnia królowały księżniczki, Batmani, cała gromada dzieci kolorowo przebranych dzieci. Maluchy bawiły się balonami, na chodnikowych płytach kredą tworzyły kolorową galerię, tańczyły i śpiewały. Każde dziecko biorące udział w konkursach otrzymywało nagrody. Do kolejnych pikników zaprosiliśmy również zielonogórskie kluby sportowe, m.in. Zielonogórski KS Falubaz z Robertem Dowhanem - 21.07.2012 r (ponownie 18.08.), Stelmet (11.08), których ideą była zachęta do aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego. Dzieci miały okazję spotkać sie ze swoimi idolami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i poprosić o autograf.

spotkania z przedstawicielami różnych zawodów

Sobotnie pikniki były przede wszystkim ciekawymi spotkaniami z przedstawicielami różnych zawodów. Każda sobota była inna i starannie przygotowana. W ramach SPD odbyło się spotkanie z lektorem języka angielskiego, stylistkami z firmy „Styl wg kobiety” dzięki którym małe dziewczynki miały fantazyjne uczesania. Wielkim hitem były zabawy kredowe na deptaku prowadzone przez Irenę Bravko, doświadczoną, niezwykle ciepłą animatorkę czasu wolnego. Dzieci wraz z rodzicami grały w klasy, kredowy twister, „odgadnij do jakich zwierząt należą ślady” i inne bardziej lub mniej znane zabawy w trakcie których otrzymywały różne nagrody i upominki. Kredki, długopisy, balony rozdawała Satmania, dzięki której dodatkowo dzieci mogły na deptaku zagrać w piłkę nożną.

zabawa bez względu na pogodę

Nie zawsze pogoda nam sprzyjała, jednakże dzięki możliwości skorzystania z ogródka Klubu 4 Róże strefa była miejscem, w którym można było pobawić się i miło spędzić czas nawet w nieco mniej letnie dni. To nie przeszkodziło by np. 25.08 czytać bajki. Dzieci w ogródku na porozkładanych kocach słuchały przygód ulubionych bohaterów. 01.09 odbył się wielki finał na którym w trakcie konkursów rozdaliśmy setki nagród. Wielkim hitem zakończenie była wystawa plenerowa na której dzieci wraz z rodzicami mogli obejrzeć historię całej Strefy i znaleźć samych siebie na 32 fotografiach dużo formatowych umiejscowionych na Deptaku I przyszedł czas pożegnania się ze Strefą.

podsumowanie

Czas na krótkie podsumowanie. Strefę współorganizowali: Klub Muzyczny 4 Róże dla Lucienne, Fundacja Kombinat Kultury (pomysłodawca Strefy) Pizzeria Gioconda, Radio Plus i Tydzień +. W trakcie wakacji wsparło Nas dwudziestu dziewięciu Mecenasów z Miastem Zielona góra i Prezydentem Januszem Kubickim na czele. Trochę przykrym zgrzytem na koniec Strefy było wystąpienie negujące nasze działania na Radzie Miasta Zielona Góra trójki Radnych, ale ich postawę pomińmy chwilą milczenia. Rodziców i ich pociechy już dzisiaj zapraszamy do Strefy Przyjaznej Dzieciom 2013 a Prezesom Firm mówimy: Zostań Mecenasem SPD, dołącz do tych którym na sercu leż dobro i uśmiech najmłodszych obywateli Winnego Grodu

facebook

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku gdzie znajdują się aktualne informacje dotyczące akcji podejmowanych w Strefie Przyjaznej Dzieciom

NA PEWNO NAS POLUBISZ!!videogaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych imprez, na których najlepiej widać jak doskonale bawią się dzieci i dorośli

kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl