OKNA WYOBRAŹNI 2014

WAKACYJNE LOTTO GRANIE

4 lipca Bluesowy Jam Session który odbył się w nietypowym miejscu, bo w ogródku letnim zielonogórskiego klubu “4 Róże dla Lucienne” rozpoczął cykl Wakacyjne LOTTO Granie . Tematem przewodnim wieczoru był utwór BB Kinga - “The Thrill Is Gone”. Zasady muzykowania pozostały jednak bez zmian: wystarczyło mieć swój instrument, chęci i po uprzednim uzgodnieniu z "Golasem"-kierownikiem jamu można było śmiało przystąpić do wydobywania dźwięków bluesowych. Koncert zgromadził wielu miłośników bluesa, chcących posłuchać lubuskich wykonawców. Przez cały wieczór panowała niesamowita atmosfera, pozwalająca poczuć bluesa. Następne spotkanie w ramach JAM SESSION odbędzie się 8 sierpnia.

Andriej Kotin & Friends - 2014.07.11

Nikt nie wiedział, czego można spodziewać się po koncercie Andrieja Kotina i jego Przyjaciół, w tym również on sam. Krążyły jednak plotki, iż będzie to wyjątkowa okazja usłyszenia zarówno najstarszych, jak i najnowszych oraz zupełnie premierowych jego piosenek. Kalifornijscy i syberyjscy szamani wspominali również o kilku przewidzianych niespodziankach. I tak właśnie było. Podczas koncertu zabrzmiał utwór wokalno-instrumentalny "Kurczak na haju" oraz wiele innych piosenek o tematyce metafizycznej. Koncert odbył się w ogródku letnim zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" na deptaku w ramach cyklu Wakacyjne LOTTO Granie w piątek 11 lipca 2014.

Marek Wesołowski Jazz Trio - 2014.07.18

Fundacja Kombinat Kultury zaprosiła zielonogórzan do ogródka letniego zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" na koncert jazzowy w ramach cyklu Wakacyjne LOTTO granie. W piątek 18 lipca 2014 o godz. 20.00 na scenie letniej wystąpiło Trio Marka Wesołowskiego w składzie Wojtek Pruszyński - piano, Janusz Lewandowski - kontrabas, Marek Wesołowski – bębny. Dla publiczności która prawie godzinę przed koncertem zapełniła wszystkie miejsca siedzące, oraz kilkudziesięciu osób, które zajęły okoliczne ławki, muzycy zaprezentowali trzy muzycznie różnorodne sety. Zabawa ze standardami jazzowymi, odrobiną ekspozycji, a także dekonstrukcji trwała do godziny 23 pozostawiając niedosyt i żal, że koncert trwał za krótko.

TILIKA - 2014.07.23

W środę 23 lipca 2014 o godz 20.00 w ogródku letnim zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne"za sprawą Fundacji Kombinat Kultury odbył się koncert kameralny belgijskiego kwartetu TILIKA. Zespół zaprezentował muzykę poważną i mniej poważną. Widzowie mogli w mistrzowskim wykonaniu wysłuchać mieszankę jazzu, irlandzkiego folku, muzyki klasycznej i popu. Aplauz publiczności wzbudziły między innymi utwory THE BEATLES. Młodzi, aczkolwiek doświadczeni muzycy, na co dzień studenci medycyny są laureatami wielu międzynarodowych nagród. Skład zespołu: Fryderyk Sevens & Tine Bergmans - Viool, Katrien Coninx - Contrabas, Lisa Haels - Piano. Strona zespołu: www.tilika.net

Rafał Jędruch Quartet - 2014.07.25

W piątek 25 lipca 2014 o godz.20.00 odbył się następny koncert z cyklu OKNA WYOBRAŹNI - Wakacyjne LOTTO granie. Wystąpił Rafał Jędruch z zespołem, muzyk który jest jednym z najciekawszych lubuskich saksofonistów. Jest znany z niekonwencjonalnych zachowań na scenie i bezkompromisowych decyzji muzycznych. Swobodnie grał emocjami, przechodząc od delikatnie płynących dźwięków przez beebopowe prędkości do punkowej energii i dzikiego pochrumkania. Rafał Jędruch wyrasta z tradycji jazzowej ale przekracza ją we własnym eklektycznym kierunku, korzystając z popu i nowoczesnych elektronicznych brzmień. Podczas koncertu zaprezentował autorskie kompozycje oraz kilka świeżych interpretacji znanych tematów.

Bluesowy Jam Session - 2014.08.08

Na scenie letniej zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" odbył się następny Bluesowy Jam Session w ramach cyklu OKNA WYOBRAŹNI - Wakacyjne LOTTO granie. Zasady muzykowania były bez zmian: wystarczyło mieć swój instrument, chęci i po uprzednim uzgodnieniu z "Golasem" można było śmiało przystąpić do wydobywania dźwięków bluesowych. Tematem wieczoru był utwór Jimiego Hendrixa "Little Wing". Jam Session zgromadził wielu miłośników bluesa. Po raz wtóry publiczność miała żal , że bluesowanie trwało tak krótko. Po raz wtóry odzywały się głosy, że tego typu imprezy w ciepłe wakacyjne piątki powinny trwać co najmniej do północy. Koncert odbył się w piątek 8 sierpnia 2014.

Mamy Prąd - 2014.08.15

Na scenie letniej Fundacji Kombinat Kultury zaprezentowała się lubuska formacja Mamy Prąd. Zespół zagrał podrasowane standardy amerykańskiego blues-rocka takich wykonawców jak BB King, Muddy Waters, John Lee Hooker, Jimi Hendrix i wielu innych. Zwierzęce rytmy Adriana, obłąkane krzyki Krzyśka i heroiczne solówki Przemka jeszcze długo po wybrzmieniu ostatnich akordów pozostał w pamięci tych, którzy znaleźli się w zasięgu rażenia. Atmosfera była gorąca, lecz jeszcze o godzinie 19.30 zapowiadało się, że z powodu opadów deszczu koncert się nie odbędzie. Jednakże wierna publiczność dopisała, ok. godziny 20.15 deszcz przestał padać i tych których przestraszyła aura, mogą tyko żałować. Koncert odbył się w piątek 15 sierpnia 2014.

Dust & Steel Wireless (Acoustic) - 2014.08.22

Dust & Steel Wireless to seria akustycznych koncertów w wykonaniu zielonogórskiego trio Dust&Steel, których muzyka to przede wszystkim Hard'N'Heavy. Tym razem muzycy pomiędzy koncertami w Opolu wystąpili w rodzinnej Zielonej Górze na scenie letniej klubu „4 Róże dla Lucienne” w piątek 22 sierpnia 2014. Publiczność usłyszała najlepsze utwory w wersji unplugged oraz na wiele przebojów z lat 90'. Piosenki Audioslave, Metallici, Alice in Chains oraz muzyki filmowej. Muzyka Dust & Steel przypadła do gustu zgromadzonej publiczności, która przekonała się jak wysoki poziom reprezentuje zielonogórskie Trio. Głównym organizatorem koncertu była Fundacja Kombinat Kultury.

Romek Puchowski "FREE" - 2014.08.29

W ramach cyklu OKNA WYOBRAŹNI - Wakacyjne LOTTO granie, odbył się ostatni koncert wakacyjnego cyklu podczas którego wystąpił mistrz techniki slide i improwizacji Romek Puchowski. Muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, wokalista, instrumentalista. Jego scenicznego „arsenału” dopełniają gitara akustyczna bas, looper oraz iPhone. Mistrz techniki slide i improwizacji. Jego solowy koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. Romek Puchowski zaprezentował także utwory z najnowszej płyty "FREE". Koncert odbył się w piątek 28 sierpnia 2014 w ogródku letnim klubu "4 Róże dla Lucienne" w Zielonej Górze.

wakacyjne lotto granie

Letnie Spotkania Muzyczne, to inicjatywa kulturalna, od ponad 10 lat promująca różnorodne działania muzyczne. Jest to impreza otwarta, prorodzinna, w 2014 roku składająca się z ośmiu koncertów polskich wykonawców. Wszystkie te koncerty mają wspólny charakter: są to imprezy, których głównym założeniem jest ożywienie starówki Zielonej Góry oraz dobra zabawa dla odbiorców. Różnorodność programu jaki przygotowaliśmy w tym roku sprawia, że niezależnie od wieku i gustów odbiorców, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

przeciw umieraniu zielonogórskiej starówki

Nasze działania kulturalne są jednym z nielicznych pozytywnych mechanizmów, które przeciwdziałają umieraniu Zielonogórskiej Starówki, starają się ją ożywić i powtórnie przywrócić do pełnego funkcjonowania dla studentów i mieszkańców Winnego Grodu oraz turystów. Biorąc pod uwagę okres lipca i sierpnia są to jedne nielicznych wydarzeń kulturalnych jakie będą odbywały się na Starówce w Zielonej Górze. Efektem tego jest bardzo duże zainteresowanie widzów naszymi działaniami. Ponieważ udział we wszystkich wydarzeniach artystycznych jest bezpłatny, dla wielu zielonogórzan jest to często jedyna okazja, aby obcować ciekawymi wydarzeniami muzycznymi.

PROGRAM KONCERTÓW
galeria

Zdjęcia z koncertów, które odbyły się w Ogródku 4 Róże dla Lucienne ramach cyklu Wakacyjne LOTTO Granie

kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl