psu na budę

na pomoc zwierzętom

W dniach 25-27 października 2007 roku odbyła się już po raz czwarty w Zielonej Górze akcja PSU NA BUDĘ. Akcję zorganizowało stowarzyszenie Inicjatywa Dla Zwierząt i Kombinat Kultury. Akcja mjała na celu zapewnienie zwierzętom bezdomnym i zaniedbanym odpowiedniej opieki i zabezpieczenia przed zimą.
Ponad trzydziestu wolontariuszy stowarzyszenia Inicjatywa Dla Zwierząt kwestowało na zielonogórskim Deptaku oraz zbierało karmę dla zwierząt w marketach Tesco, Eko, Biedronka i Intermarche. Swój grosik można było też dorzucić podczas imprez towarzyszących w klubie muzyczno-artystycznym „4 Róże dla Lucienne”... - w piątek podczas spotkania gitarowego, a w sobotę na Depeche Mode Party.

Finałem akcji, a zarazem podziękowaniem dla wszystkich mieszkańców wspomagających pokrzywdzone zwierzęta za pośrednictwem I.D.Z. był sobotni festyn przy ratuszu. Największe zainteresowanie budziły pokazy szkolenia psów metodami pozytywnymi z udziałem m.in. niezwykle utytułowanej w zawodach sportowych Kiary z hodowli Donum Cordis. Mieszkańcy nie tylko z uznaniem obserwowali efekty pracy suczki, ale również mogli sami przyłączyć się do pokazu i z pomocą kawałka zwykłej parówki "kierować" Kiarką idealnie wykonującą ich polecenia. W przerwach między pokazami zielonogórzanie mogli uzyskać od członków I.D.Z. porady na temat szkolenia i wychowywania czworonogów, wspólnie zwalczyć u swych pupili złe nawyki.

Za część artystyczną festynu zadbało stowarzyszenie Vaganti, które zaprezentowało happening na temat relacji człowiek-zwierzęta dawniej i dziś, a także protestowało przeciwko trzymaniu psów podwórzowych na łańcuchach. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta chętnie odwiedzali stoisko przy którym uczniowie liceum plastycznego malowali twarze dzieci na podobieństwo zwierząt. Wśród wolontariuszy kwestujących na rzecz bezdomnych zwierząt wyróżniały się osoby przebrane w stroje zwierząt, ale największą uwagę przyciągała suczka Nuka - podopieczna stowarzyszenia Inicjatywa Dla Zwierząt, wciąż szukająca swojego szczęścia w życiu, ciepłego kąta i kochających ludzi.

ORGANIZATORZY AKCJI PSU NA BUDĘ:

  • Stowarzyszenie Inicjatywa Dla Zwierząt,
  • Stowarzyszenie VAGANTI,
  • Stowarzyszenie GreenGo,
  • Klub Muzyczny "4 Róże dla Lucienne",
  • Fundacja Kombinat Kultury.

WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI, KTÓRZY WSPOMOGLI
BEZDOMNE I KRZYWDZONE ZWIERZĘTA POPRZEZ UDZIAŁ W IV AKCJI PSU NA BUDĘ
STOWARZYSZENIE INICJATYWA DLA ZWIERZĄT I KOMBINAT KULTURY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ!


dołącz do nas

Już dawno Fundacji udało się udowodnić, że nawet wbrew przeciwnościom można tworzyć ciekawe imprezy, które pomagają w kreowaniu wizerunku miejsca w którym się mieszka jako atrakcyjnego kulturalnie i turystycznie. Możliwe jest sprawienie, by „działo się”, by miasto stawało się artystycznie coraz bardziej żywe. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś istotnego – dla własnej satysfakcji, autopromocji czy kultury w mieście; jeśli uważasz, że Twój pomysł jest oryginalny, ciekawy i godny uwagi – skontaktuj się z nami. Być może Twój udział w Fundacji, będzie czymś niezwykłym dla Ciebie, dla Nas, a przede wszystkim dla potencjalnego odbiorcy Twojego dzieła.

nagrody dla kk

2005 rok:
Róże Jazz Festival - Kociołek Kulturalny za Wydarzenie Kulturalne Roku;
Róże Jazz Festival wraz z Latem Muz Wszelakich - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny;
Filmowa Góra - Kociołek Kulturalny za Najlepszą Imprezę Masową Roku;
Filmowa Góra wraz z Latem Muz Wszelakich - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

2006 rok:
Róże Jazz Festival - Kociołek Kulturalny za Najlepszą Imprezę Masową Roku;
Filmowa Góra - Kociołek Kulturalny za Wydarzenie Kulturalne Roku.

2007 rok:
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za Lubuski Turystyczny Produkt Roku.

2008 rok:
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Gazety Lubuskiej za Turystyczny Hit Lata;
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za Lubuski Turystyczny Produkt Roku;
Europejskie Ogrody Sztuki - I miejsce w konkursie Ligii Inicjatyw Obywatelskich.

kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl