nasze projekty

Galeria EUROPA EUROPA

Tworzy nową przestrzeń miejską. Działa na świadomość i podświadomość widza, który 365 dni w roku, będzie miał możliwość obejrzenia 12 wystaw wybitnych fotografików z całego świata. Każda z wystaw to inny temat społeczny. Galeria ma pobudzać do zastanowienia się na przedstawianym problemem, prowokować do refleksji i dyskusji. Galeria to co miesiąc: 12 wystaw, 12 fotografów w 12 miastach Polski. W ramach Galerii co miesiąc odbędzie się się będzie równocześnie 12 wernisaży w 12 miastach – łącznie 144 wystawy w ciągu roku. Widzowie z całej polski 365 dni w roku, przez 24 godziny na dobę będą mieli możliwość oglądania prac wybitnych fotografików z Polski i Europy.

sztuka kultury

Cykl wydarzeń Sztuka Kultury to kulturalne spotkania organizowane przez Fundację Rozwoju Kultury KOMBINAT KULTURY w zielonogórskim klubie „4 Róże dla Lucienne”. Spotkania te organizowane są cyklicznie w środy i skierowane są do miłośników kultury niszowej, tej czasami niezauważalnej, niekomercyjnej, tej której trudno szukać w masowym przekazie. Spotkania te cechuje wysoki poziom artystyczny, a każdy spragniony dobrej rozrywki na ciekawym poziomie znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy zatem na koncerty, kabarety, happeningi i spotkania z autorami, gwarantując Państwu spędzenie środowego wieczoru w miłym towarzystwie i niepowtarzalnej atmosferze.

OKNA WYOBRAŹNI

Okna Wyobraźni to inicjatywa kulturalna, od ponad 10 lat promująca różnorodne działania muzyczne i artystyczne na Zielonogórskiej Starówce. Inicjatywa ta – odbywajca się od 2014 roku pod nazwą Wakacyjne LOTTO Granie - ma za zadanie ją ożywić i powtórnie przywrócić do pełnego funkcjonowania dla studentów i mieszkańców Winnego Grodu oraz turystów. Biorąc pod uwagę okres lipca i sierpnia są to jedne nielicznych wydarzeń kulturalnych jakie się na niej obywają. Efektem tego jest bardzo duże zainteresowanie i udział widzów. Różnorodność programu jaki przygotowaliśmy w tym roku sprawia, że niezależnie od wieku i gustów odbiorców, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Udział we wszystkich wydarzeniach artystycznych jest bezpłatny

Międzynarodowy Festiwal Rockowy "Rock Nocą"

Międzynarodowy Festiwal ROCK NOCĄ organizowany jest od 1998 r. i w chwili obecnej jest największym Festiwalem sieciowym, z największą liczbą scen eliminacyjnych w Polsce i Europie. Jego ideą jest umożliwienie startu, promocja oraz integracja młodych muzyków i wykonawców rockowych z Polski i Europy. Poprzez odpowiedni dobór zgłoszonych do konkursu zespołów, rozsiane po Polsce i Europie Sceny eliminacyjne, trafia on do bardzo szerokiego spektrum odbiorcy pozwalając im uczestniczyć praktycznie przez cały rok w koncertach eliminacyjnych. Ta formuła daje szansę promocji twórczości młodych zespołów i integrowanie środowiska muzycznego. Festiwal to także liczne wystawy, projekcje filmowe, spotkania i happeningi.

Festiwal Kina Niezależnego Filmowa Góra

Filmowa Góra, stanowiąca część Europejskich Ogrodów Sztuki, jest dynamicznie rozwijającym się, międzynarodowym projektem, skupiającym corocznie wielotysięczną i wielokulturową widownię. W ciągu kilku krótkich lat z lokalnej i niewielkiej imprezy, nasz Festiwal rozrósł się w pierwszy w Europie festiwal sieciowy, którego formuła stale jest udoskonalana i wzbogacana o nowe elementy. Tak jak wszystkie inicjatywy organizowane w ramach Europejskich Ogrodów Sztuki, Filmowa Góra jest imprezą otwartą, która w bardzo wyraźny sposób wychodzi do widowni polskiej i zagranicznej. FILMOWA GÓRA jest Festiwalem przybliżającym kino ambitne, artystyczne często występujące w Polsce poza tzw. oficjalnym obiegiem.

Róże Jazz Festival

Letni Festiwal Jazzowy RÓŻE JAZZ FESTIWAL organizowany jest od roku 2003 przy współpracy z młodym środowiskiem jazzowym z Big Bandu Uniwersyteckiego, Uniwersytetem Zielonogórskim i dużą grupą zapaleńców. Jednak tym co najbardziej odróżnia Róże Jazz Festiwal od innych koncertowych wydarzeń tego typu, jest jego otwartość na różne nurty we współczesnym jazzie: od tradycji po współczesny mainstream i nurty pop-jazzu. Przez wszystkie lata Festiwal powoli budował swój wizerunek, szukał kierunku którym podąży, nie tracąc przy tym myśli która przyświecała jego twórcom, że... Festiwal obok koncertów gwiazd ma przede wszystkim promować różne pobocza i style jazzu, oraz młodych wykonawców.

strefa przyjazna dzieciom

To projekt, tworzący unikatowe miejsce na mapie Zielonej Góry, które będzie towarzyszyło najmłodszym mieszkańcom naszego miasta podczas wakacyjnego wypoczynku. Nieopodal letniego ogródka klubu muzycznego „4 Róże dla Lucienne” zagościmy z konkursami, zabawami i wieloma atrakcjami, dzięki którym obalimy mit, że wakacje spędzane w mieście są nudne. To właśnie tam rodzice będą mogli wypocząć, podczas gdy nasi animatorzy gier i zabaw zaopiekują się pociechami i przywołają na ich twarze szerokie uśmiechy. W roku 2014 pragniemy stworzyć ogólnopolską akcję propagującą miejsca w całej Polsce zapewniające atrakcyjne formy zabawy dla najmłodszych i pozwalające wypocząć rodzinom.

dołącz do nas

Już dawno Fundacji udało się udowodnić, że nawet wbrew przeciwnościom można tworzyć ciekawe imprezy, które pomagają w kreowaniu wizerunku miejsca w którym się mieszka jako atrakcyjnego kulturalnie i turystycznie. Możliwe jest sprawienie, by „działo się”, by miasto stawało się artystycznie coraz bardziej żywe. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś istotnego – dla własnej satysfakcji, autopromocji czy kultury w mieście; jeśli uważasz, że Twój pomysł jest oryginalny, ciekawy i godny uwagi – skontaktuj się z nami. Być może Twój udział w Fundacji, będzie czymś niezwykłym dla Ciebie, dla Nas, a przede wszystkim dla potencjalnego odbiorcy Twojego dzieła.

sztuka kultury

Środowego wieczoru, 12 listopada, w klubie „4 Róże dla Lucienne” Kombinat Kultury zainicjował cykl spotkań pod nazwą „Sztuka Kultury”. Podczas pierwszego wydarzenia goście obecni w klubie mieli okazję posłuchać koncertu Elżbiety Dębskiej.
Komu nic nie mówi ta osoba, najlepszą reklamą artystki jest jej artystyczne CV, w którym zapisaną ma współpracę z Maciejem Zembatym. Wieczór został wypełniony kompozycjami Janis Joplin, Leonarda Cohena oraz własną twórczością Eli. Podczas półtoragodzinnego występu artystce towarzyszył na scenie gitarzysta Waldemar Drążę. Widzowie usłyszeli takie utwory jak „Maleńka, nie wolno się żegnać w ten sposób” , „Okno” , „Tańcz mnie po miłości kres”, „Słynny niebieski prochowiec „ czy „Hallelujah” z Cohenowskiego repertuaru. Przywołana już Janis Joplin pojawiła się poprzez takie utwory jak kultowe „Cry baby” i „Mercedes benz”. Spoiwem łączącym na tym koncercie Joplin i Cohena był Maciej Zembaty, którego teksty (polskie przekłady oryginałów) były wyśpiewywane przez rewelacyjną „dykcyjnie” Elę Dębską.

Koncert Eli Dębskiej w 4 Różach

Artystka zaśpiewała także własne kompozycje - choćby „Podobam się mu” i „Odeszła”. Publiczność początkowo z lekką nutką niedowierzania nagradzała brawami wykonawców, jednak po autorskich interpretacjach utworów Joplin Ela zawładnęła zielonogórzanami. Oprócz dykcji Dębskiej, na uwagę zasługuje również wieloaspektowy głos artystki, która sprawdza się zarówno w delikatnych, melancholijnych balladach, jak i piosenkach z pogranicza rocka i bluesa. Doskonałym towarzyszem okazał się gitarzysta, który robił piękne muzyczne tło (w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu), które dodawało głębi artystycznego przekazu. Eli pozostaje życzyć więcej własnych kompozycji, które mogłaby zawrzeć na swoim w pełni autorskim krążku. Stylu i warsztatu nie trzeba jej życzyć, o czym przekonali się słuchacze zgromadzeni w klubie 4 Róże dla Lucienne.

Łukasz Kalinowicz


nagrody dla kk

2005 rok:
Róże Jazz Festival - Kociołek Kulturalny za Wydarzenie Kulturalne Roku;
Róże Jazz Festival wraz z Latem Muz Wszelakich - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny;
Filmowa Góra - Kociołek Kulturalny za Najlepszą Imprezę Masową Roku;
Filmowa Góra wraz z Latem Muz Wszelakich - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

2006 rok:
Róże Jazz Festival - Kociołek Kulturalny za Najlepszą Imprezę Masową Roku;
Filmowa Góra - Kociołek Kulturalny za Wydarzenie Kulturalne Roku.

2007 rok:
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za Lubuski Turystyczny Produkt Roku.

2008 rok:
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Gazety Lubuskiej za Turystyczny Hit Lata;
Europejskie Ogrody Sztuki - certyfikat Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za Lubuski Turystyczny Produkt Roku;
Europejskie Ogrody Sztuki - I miejsce w konkursie Ligii Inicjatyw Obywatelskich.

kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl